Podcast

Ahmet Kırtok ile Türkiye'de E-ticaret'in Geleceği ve Kobi'ler için E-ticaret Alanında Fırsatlar!

Ahmet Kırtok ile Türkiye'de E-ticaret'in Geleceği ve Kobi'ler için E-ticaret Alanında Fırsatlar! - 01.06.2021 - 29.15 dk

Serinin bu bölümünde bilgi ve birikimlerine alanlarındaki deneyimlerine çok kıymet verdiğim, e-ticaret sektöründe uzun yıllar deneyim elde etmiş Ahmet Kırtok ile bir araya geldik. Kendisiyle e-ticaret sektörünün gelişimini, başarılı örnekleri, küçük ve orta ölçekli e-ticaret girişimleri için fırsatları konuştuk. Dijital güvenlik açıklarının yarattığı zarar ve firmaların bu konuda kendilerini nasıl tüketiciler gözünde daha iyi bir konuma getirebileceklerini tartıştık.

Aksigorta’nın sunduğu Ha Geldi, Ha Gelecek Podcast; Aykut İbrişim’in hazırlayıp sunduğu, teknolojinin insan hayatını ve geleceğini nasıl etkilediğine dair iki haftada bir yayınlanan podcast yayınıdır. Önümüzdeki 6 bölümlük bu yeni seride dijital dönüşüm, dijital riskler ve dijital güvenlik konusunu, hızla artan e-ticaret alışkanlıkları ve e-alışveriş güvenliği gibi hepimizin hayatında önemli yer tutan başlıklara yer vereceğiz.Bir yandan kendimizi, şirketimizi, girişimimizi dijital risklere karşı korurken bir yandan dijital teknolojilerden faydalanmaya devam edebilmenin yollarını, gelişen teknolojileri, e-ticaret sektörünü ve bizleri bekleyen fırsat ve riskleri konuşacağız.

Yeni Çağda Dijital Güvenlik

Yeni Çağda Dijital Güvenlik - 08.06.2021 - 11.51 dk

Aksigorta’ nın sunduğu Vikipedik Şeylerde önümüzdeki 6 bölümlük bu yeni seride dijital riskler ve dijital güvenlik konusunu, siber zorbalık, dijital miras, çocuklarımızın dijital güvenliğe karşı direnci gibi hepimizin hayatında önemli yer tutan başlıklara yer vereceğiz. Bir yandan kendimizi, ailemizi, şirketimizi, girişimimizi dijital risklere karşı korurken bir yandan dijital teknolojilerden faydalanmaya devam edebilmenin yollarını, gelişen teknolojileri, dijital güvenlik sektörünü, bizleri bekleyen fırsat ve riskleri konuşacağız. Bunları yaparken de Aksigorta'nın Dijital Güvenlik Platformu'ndan faydalanacağız. Bu haftaki bölümde, alınan bir patentle gelişen dijital güvenlik alanını ve dönüşen kişisel verilerimizin akıbetini vikipedik bilgilerle birlikte masaya yatırıyoruz. Her hafta dijital güvenlik alanında yatırım alan bir girişimi de tanıtıyorum. Kendinize iyi bakın, umarım dinlemekten keyif alırsınız.

Çocuklar, Dijital Güvenlik, Tik-Tok

Çocuklar, Dijital Güvenlik, Tik-Tok - 08.06.2021 - 11 dk

Aksigorta’nın sunduğu Vikipedik Şeylerde önümüzdeki 6 bölümlük bu yeni seride dijital riskler ve dijital güvenlik konusunu, siber zorbalık, dijital miras, çocuklarımızın dijital güvenliğe karşı direnci gibi hepimizin hayatında önemli yer tutan başlıklara yer vereceğiz. Bir yandan kendimizi, ailemizi, şirketimizi, girişimimizi dijital risklere karşı korurken bir yandan dijital teknolojilerden faydalanmaya devam edebilmenin yollarını, gelişen teknolojileri, dijital güvenlik sektörünü, bizleri bekleyen fırsat ve riskleri konuşacağız. Bunları yaparken de Aksigorta'nın Dijital Güvenlik Platformu'ndan faydalanacağız. Bu haftaki bölümde, Amazon'un sahip olduğu Ring marka güvenlik kamerasının güvenliği delinerek çocuk odasına kadar sızan hacker'lardan, Tik-Tok'un çocukları koruma önlemlerinden ve çocukları dijital güvenlik açıklarından nasıl koruyabileceğimizden bahsediyorum. Kendinize iyi bakın, umarım dinlemekten keyif alırsınız.

Bitcoin'imizi miras bırakabiliyor muyuz? Dijital Miras

Bitcoin'imizi miras bırakabiliyor muyuz? Dijital Miras - 22.06.2021 - 10 dk

Aksigorta’ nın sunduğu Vikipedik Şeylerde önümüzdeki 6 bölümlük bu yeni seride dijital riskler ve dijital güvenlik konusunu, siber zorbalık, dijital miras, çocuklarımızın dijital güvenliğe karşı direnci gibi hepimizin hayatında önemli yer tutan başlıklara yer vereceğiz. Bir yandan kendimizi, ailemizi, şirketimizi, girişimimizi dijital risklere karşı korurken bir yandan dijital teknolojilerden faydalanmaya devam edebilmenin yollarını, gelişen teknolojileri, dijital güvenlik sektörünü, bizleri bekleyen fırsat ve riskleri konuşacağız. Bunları yaparken de Aksigorta'nın Dijital Güvenlik Platformu'ndan faydalanacağız.
Bu haftaki bölümde, dijital ayak izimizi oluşturan her alanda, bu dünyadan göçüp gittiğimizde neler olacağını ne kadar kontrol edebiliyoruz yani Dijital Miras kavramını tartışıyoruz. Sosyal mecraların miras konusu için sunduğu hizmetler ve kripto paralar için düzenlemeler neler? Kendinize iyi bakın, umarım dinlemekten keyif alırsınız.

İsmail Hakkı Polat ile Dijital Finans, Kripto Dünyası ve Blockchain Devrimi!

İsmail Hakkı Polat ile Dijital Finans, Kripto Dünyası ve Blockchain Devrimi! - 06.07.2021 - 36 dk.

Ha Geldi Ha Gelecek podcastin bu bölümünde Kadir Has Üniversitesi Öğr. Görevlisi İsmail Hakkı Polat ile bir araya geldik. Kendisiyle kripto dünyasında yaşanan gelişimi, kripto teknolojilerinin finans alanını nasıl yeniden şekillendirdiğini, bu alandaki riskleri ve bu riskleri aşmak için yapılması gerekenleri konuştuk. Dünya çapında ilgi çeken örnekleri ve önümüzdeki dönemde merkeziyetsizleşen finans araçlarının yaratacağı değişimi tartıştık.
Aksigorta'nın sunduğu Ha Geldi, Ha Gelecek Podcast; Aykut İbrişim’in hazırlayıp sunduğu, teknolojinin insan hayatını ve geleceğini nasıl etkilediğine dair iki haftada bir yayınlanan podcast yayınıdır. Önümüzdeki 6 bölümlük bu yeni seride dijital dönüşüm, dijital riskler ve dijital güvenlik konusunu, hızla artan e-ticaret alışkanlıkları ve e-alışveriş güvenliği gibi hepimizin hayatında önemli yer tutan başlıklara yer vereceğiz. Bir yandan kendimizi, şirketimizi, girişimimizi dijital risklere karşı korurken bir yandan dijital teknolojilerden faydalanmaya devam edebilmenin yollarını, gelişen teknolojileri, e-ticaret sektörünü ve bizleri bekleyen fırsat ve riskleri konuşacağız.

Ethical Hacking

Ethical Hacking - 29.07.2021 - 10 dk.

Aksigorta’ nın sunduğu Vikipedik Şeylerde önümüzdeki 6 bölümlük bu yeni seride dijital riskler ve dijital güvenlik konusunu, siber zorbalık, dijital miras, çocuklarımızın dijital güvenliğe karşı direnci gibi hepimizin hayatında önemli yer tutan başlıklara yer vereceğiz. Bir yandan kendimizi, ailemizi, şirketimizi, girişimimizi dijital risklere karşı korurken bir yandan dijital teknolojilerden faydalanmaya devam edebilmenin yollarını, gelişen teknolojileri, dijital güvenlik sektörünü, bizleri bekleyen fırsat ve riskleri konuşacağız. Bunları yaparken de Aksigorta'nın Dijital Güvenlik Platformu'ndan faydalanacağız. Bu haftaki bölümde, ethical hacking yani iyi niyetli bilgisayar korsanlığına değiniyorum. Şirketlerin sistemlerindeki açıkları test etmek için kullandığı bir yöntem ethical hacking. Bir yandan da bilgisayar korsanlarının kendi içlerindeki tanımlarına göz atıyoruz. Kendinize iyi bakın, umarım dinlemekten keyif alırsınız.

Tolga Tezbaşaran Dijital Riskler

Tolga Tezbaşaran Dijital Riskler - 09.09.2021 - 38 dk.

Aksigorta’ nın sunduğu Vikipedik Şeylerde önümüzdeki 6 bölümlük bu yeni seride dijital riskler ve dijital güvenlik konusunu, siber zorbalık, dijital miras, çocuklarımızın dijital güvenliğe karşı direnci gibi hepimizin hayatında önemli yer tutan başlıklara yer vereceğiz. Bir yandan kendimizi, ailemizi, şirketimizi, girişimimizi dijital risklere karşı korurken bir yandan dijital teknolojilerden faydalanmaya devam edebilmenin yollarını, gelişen teknolojileri, dijital güvenlik sektörünü, bizleri bekleyen fırsat ve riskleri konuşacağız. Bunları yaparken de Aksigorta'nın Dijital Güvenlik Platformu'ndan faydalanacağız. Bu haftaki bölümde, Aksigorta bireysel satış ve pazarlamasından sorumlu genel müdür yardımcısı Tolga Tezbaşaran Dijital Riskler ile ilgili ilginç istatistikler paylaşıyor. Kendinize iyi bakın, umarım dinlemekten keyif alırsınız.

Dijitalleşen Ticaret - Sanat ve NFT Çılgınlığı! Ha Geldi, Ha Gelecek!

Dijitalleşen Ticaret - Sanat ve NFT Çılgınlığı! Ha Geldi, Ha Gelecek! - 19.10.2021 - 24 dk.

Aksigorta'nın sunduğu Ha Geldi Ha Gelecek podcastin bu bölümünde TOOKEN adlı NFT girişimiyle bu alanda çalışmaları olan ve de aynı zamanda markalara dijital pazarlama ve iletişim danışmanlığı veren Hakan Şık ile birlikteyiz. Kendisiyle NFT dünyasında yaşanan gelişimi, NFT teknolojilerinin finans ve ticaret ile olan ilişkisini, Sanat alanını nasıl yeniden şekillendirdiğini, bu alandaki fırsatları ve riskleri konuştuk.


Aykut İbrişim ve Uraz Kaspar’ın hazırlayıp sunduğu, teknolojinin insan hayatını ve geleceğini nasıl etkilediğine dair iki haftada bir yayınlanan podcast yayınıdır. Bu seride dijital dönüşüm, dijital riskler ve dijital güvenlik konusunu, hızla artan e-ticaret alışkanlıkları ve e-alışveriş güvenliği gibi hepimizin hayatında önemli yer tutan başlıklara yer vereceğiz. Bir yandan kendimizi, şirketimizi, girişimimizi dijital risklere karşı korurken bir yandan dijital teknolojilerden faydalanmaya devam edebilmenin yollarını, gelişen teknolojileri, e-ticaret sektörünü ve bizleri bekleyen fırsat ve riskleri konuşacağız.